Náš příběh

"Mé živnostenské podnikání začalo v roce 1994 po narození mého prvního syna. Z důvodu zajištění rodiny jsem kromě zaměstnání hledal jakýkoliv přivýdělek. Díky nářadí po dědovi jsem byl někdy zámečník, někdy údržbář. Nějaký čas jsem provozoval i kantýnu u fotbalového klubu. Profese zabezpečovacího technika byla na směny a s dalšími pracovními aktivitami jsem nebýval doma i 3 dny v kuse.

Po narození druhého dítka jsem odešel ze zaměstnaneckého poměru a založil firmu AACOM. Proč tento podivný název? Pochopí dnes spíše starší ročníky, které si pamatují, že vyhledávání firem probíhalo v tištěném katalogu Zlaté stránky, kde byly firmy řazeny abecedně. Dnešní internetové populaci to jistě přijde úsměvné.

Začínali jsme v pronajatých sklepních prostorách činžovního domu ve 3 lidech. S narůstajícím počtem zákazníků narůstal i počet zaměstnanců a počet výrobních strojů a nástrojů, tudíž jsme se stěhovali stále do většího. Mezi prvními většími projekty byla např. výroba zadního schodiště do dnešního komplexu Cinestar Anděl. V rámci spolupráce jsme v prostorách mezi staveništi zajišťovali i teambuilding pro zaměstnance stavební firmy. Což bylo tenkrát grilování uprostřed rozestavěných budov na našem grilu.

Jeden z prvních větších grilů byl vyroben pro restauraci Stará zbrojnice na Kampě, kde se vzápětí griloval pštros pro pana Karla Gotta.

Z důvodu stále rozsáhlejších a náročnějších zakázek se nyní nacházíme ve výrobní hale v Chrášťanech, kde vyrábíme téměř vše, co si zákazník vymyslí. Co nevymyslí, vymyslíme k jeho spokojenosti za něj.

Veškerou nabídku výroby nabízíme na našich webových stránkách aacom.cz, kde jsme také rozjeli malý e-shop. Ten již pak následně kapacitně nestačil a rozhodli jsme se vytvořit e-shop na vlastní doméně, který bude specializovaný na prodej našich výrobků - a web aacom.cz bude prezentační pro naše služby."

Jan Kratochvíl, majitel firmy AA COM s.r.o. a provozovatel e-shopu zijemekovem.cz